Lokalno mladinsko delo

INDIKAMP KOKOPELLI 2014

Letni kino ob Škalskem jezeru od 14.7. do 19.7.

Preskočimo iz vsakdanjega hitenja in modernega življenja v čase, ko so na svetu prevladovale čisto drugačne vrednote. Za cel teden se bomo spremenili v prave Indijance, ki jih imenujejo tudi »resnični otroci narave«, saj razumejo govor vetra, čustva živali in šepetanje rastlin. Njihovo kulturo in običaje bomo spoznali na zabaven, aktiven in prijateljski način.

KAJ BOMO POČELI?

 Izdelovali bomo dream catcherje in indijanski nakit, se preizkusili v lokostrelstvu, spoznavali bomo zvezde, naravo in okolico tabora, postavili bomo indijanski totem in bivak v naravi, brali bomo indijanske pravljice, plesali okoli indijanskega ognja in izdelovali glinene posode, učili se bomo indijanskega bobnanja, se vozili s kanuji, pošiljali dimne signale, kuhali na prostem …

Pridite in doživeli boste nepozabno pravljično avanturo, ki se vam bo zasidrala v srca za vse življenje in vas hkrati naučila marsikaj zanimivega in koristnega. Naj bodo letošnje počitnice pustolovske in nepozabne!

Vsakodnevno pa bodo v Indikampu na voljo tudi dodatne aktivnosti (učenje znakovnega jezika, ustvarjalne delavnice, športne aktivnosti, mini pohodi v okoliške gozdove…).

V primeru slabega vremena se tisti dan »skrijemo« v dvorano stavbe Gaudeamusa (Trg mladosti 7, med Gimnazijo in B stavbo Šolskega centra Velenje), kjer bomo odganjali dež z indijanskim bobnanjem in plesom.

UDELEŽBA JE BREZPLAČNA na vseh aktivnostih!!!

Potrebno pa je izpolnit prijavnico, ki jo dobite v pisarnah Mladinskega centra Velenje (Efenkova 61) ali pa v pisarnah Centra za socialno delo Velenje (Prešernova 10, 4.nadstropje,pisarna gospe Ane Planinc).

Za več informacij pa smo na voljo od ponedeljka do petka na tel. št.: 03 898 19 22 (MC velenje)

AKTIVNOSTI

(V primeru nepredvidenih okoliščin si pridržujemo pravico do spremembe urnika)

 

PONEDELJEK, 14.7. PA ZAČNIMO…

URA

AKTIVNOST/DELAVNICA

8.30-9.30

Medsebojno spoznavanje v indijanskem pogovornem krogu

9.30-10.00

Sprejemni pozdrav otrok v spremljavi šamanskih bobnov

10.00-11.00

Skupne delavnice: Spoznavanje indijanske kulture-osnove,pomen totema

11.00-11.30

Skupinsko postavljanje totema

11.30-12.00

Skupne delavnice: Spoznavanje narave in okolice

12.00-13.30

Izbirne delavnice 1: Izdelovanje indijanskega nakita

12.00-13.30

Izbirne delavnice 2: Okrasna poslikava naravnih materialov

13.30-14.00

Kosili, popoldanski počitek

14.00-15.00

Skupne delavnice: Indijansko bobnanje

15.00-16.00

Izbirne delavnice 1: Spoznavanje osnov preživetja v naravi

15.00-16.00

Izbirne delavnice 2: Izdelovanje indijanskega nakita

16.00-17.30

Podelitev indijanskih imen in perjanic, simboličen sprejem v indijanski tabor z častno prisego

17.30-18.30

Branje indijanske pravljice, zaključek

 

TOREK 15.7. AKTIVNI DAN

9.15-9.45

Pozdrav soncu,dihalne vaje, razgibalna meditacija

9.45-10.15

Maskiranje,priprave na dnevne aktivnosti

10.15-10.45

Skupne delavnice: Spoznavanje indijanske kulture-indijanska umetnost in preživljanje indijanskih domorodcev

11.00-12.30

Izbirne delavnice 1: Izdelovanje glinenih izdelkov

11.00-12.30

Izbirne delavnice 2: Tečaj lokostrelstva

11.00-12.30

Izbirne delavnice 3: Spoznavanje osnov preživetja v naravi

12.30-14.00

Skupne delavnice: Priprava hrane na odprtem ognju

14.00-15.00

Kosilo, popoldanski počitek

15.00-16.30

Izbirne delavnice 1: Izdelovanje glinenih izdelkov

15.00-16.30

Izbirne delavnice 2: Tečaj lokostrelstva

15.00-16.30

Izbirne delavnice 3: Spoznavanje osnov preživetja v naravi

16.30-17.00

Skupne delavnice: Spoznavanje narave in okolice

17.00-17.30

Delavnice indijanskega plesa in pesmic, prižiganje tabornega ognja, pošiljanje dimnih signalov

17.30-18.30

Branje indijanske pravljice, zaključek

11.00-17.00

Dodatne delavnice: Mandale (poslikava indijanskih simbolov)

 

SREDA 16.7. USTVARJALNI DAN

9.15-9.45

Pozdrav soncu, dihalne vaje,razgibalna meditacija

9.45-10.15

Maskiranje,priprave na dnevne aktivnosti

10.15-10.45

Skupne delavnice: Spoznavanje indijanske kulture-Palica modrosti govora

11.00-12.30

Izbirne delavnice 1 : Izdelovanje dream catcherjev

11.00-12.30

Izbirne delavnice 2 : žganje živalskih podob v les

11.00-12.30

Izbirne delavnice 3 : Rezbarjenje indijanskih izdelkov

12.30-14.00

Skupne delavnice: Priprava hrane na odprtem ognju

14.00-15.00

Kosilo, popoldanski počitek

15.00-16.30

Izbirne delavnice 1 : Izdelovanje dream catcherjev

15.00-16.30

Izbirne delavnice 2 : žganje živalskih podob v les

15.00-16.30

Izbirne delavnice 3 : Rezbarjenje indijanskih izdelkov

16.30-17.00

Skupne delavnice: Spoznavanje narave in okolice

17.00-17.30

Delavnice indijanskega plesa in pesmic, prižiganje tabornega ognja, pošiljanje dimnih signalov

17.30-18.30

Branje indijanske pravljice, zaključek

11.00-17.00

Dodatne delavnice: Mini pohod v okoliške gozdove

 

ČETRTEK 17.7. OSVEŽILNI DAN

9.15-9.45

Pozdrav soncu, dihalne vaje,razgibalna meditacija

9.45-10.15

Maskiranje,priprave na dnevne aktivnosti

10.15-11.00

Skupne delavnice: Spoznavanje osnov preživetja v naravi-orientacija

11.00-13.00

Orientacijski pohod - Iskanje »svete perjanice«

13.00-13.30

Kosilo

14.00-17.00

Izbirne delavnice 1: Aktivnosti na vodi-kanu

14.00-17.00

Izbirne delavnice 2: Spoznavanje zgodovine Velenja in okolice Velenjskega jezera

14.00-18.00

Dodatne aktivnosti: Športne igre

 

PETEK 18.7. ZA SLOVO…

9.15-9.45

Pozdrav soncu, dihalne vaje,razgibalna meditacija

9.45-10.15

Maskiranje,priprave na dnevne aktivnosti

10.15-11.30

Izbirna dejavnost 1: Tečaj lokostrelstva

10.15-11.30

Izbirna dejavnost 2: Ročne poslikave glinenih izdelkov

11.30-12.30

Prikaz naučenih lokostrelskih veščin

11.00-16.00

Razstava indijanskih izdelkov, ki smo jih ustvarili sami

12.30-14.00

Priprava hrane na odprtem ognju

14.00-15.00

Kosilo, popoldanski počitek

15.00-16.00

Podelitev častnih perjanic

17.00-17.30

Delavnice indijanskega plesa in pesmic, prižiganje tabornega ognja, pošiljanje dimnih signalov

17.00-18.00

Indijanski pogovorni krog, izmenjava vtisov in občutkov

18.00-19.00

Ekološka akcija-čiščenje sprehajalne poti

19.00-19.30

Večerja